Zabieg laserem od czego zacząć
Bardzo mało osób wie, na czym polega zabieg techniką laserową wykonywany w odpowiednim centrum medycyny estetycznej. Mówią bardzo prosto taki zabieg, przeprowadza się w bardzo wielu konfiguracjach, Wszystko zależy od przypadku, z jakim mamy do czynienia. Uwzględnia się przede wszystkim ilość otworów na cm kwadratowy, ogólną moc takiego lasera, jak i czas trwania każdego naświetlenia. Bardzo często tego typu właściwości uzależnione są od rodzaju skóry, z jakim mamy do czynienia. Ponieważ zabieg laserem w praktyce ma bardzo małą inwazyjność dlatego też stosuje się dość krótkie czasy naświetlania. Oczywiście wszystko zależy od stanu zapalnego naszej skóry. Im jest on bardziej zaawansowany, tym większa musi być moc lasera, który wykorzystujemy do odwrócenia negatywnych skutków, jakie są widoczne na naszej skórze. Zabieg jest prawie że bezbolesny dla nas i dlatego jest to jego kolejna zaleta. To właśnie dlatego wykorzystuje się takie, a nie inne rozwiązania, które rzeczywiście przyniosą nam określoną korzyść.
Skóra z encyklopedii
Skóra (łac. cutis, gr. derma) ? największy narząd powłoki wspólnej (łac. integumentum commune) kręgowców o złożonej budowie i wielorakich funkcjach; powłoka właściwa. Ogólna powierzchnia skóry u człowieka wynosi 1,5-2 m?, a grubość wynosi 1,5-5 mm. Składa się z trzech warstw: naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Naskórek składa się głównie z dojrzewających komórek nabłonkowych, nazywanych keratynocytami i tworzy kilka warstw: podstawną, kolczystą, ziarnistą, jasną i rogową. Oprócz keratynocytów w naskórku znajdują się również komórki barwnikowe ? melanocyty, komórki odpowiedzialne za reakcje immunologiczne ? komórki Langerhansa i komórki układu nerwowego ? komórki Merkla. W skórze właściwej utworzonej z tkanki łącznej znajdują się włókna kolagenowe i elastyna oraz elementy komórkowe: fibroblasty, mastocyty i komórki krwi oraz naczynia i nerwy. Tkankę podskórną tworzy tkanka tłuszczowa i łączna. W skórze znajdują się przydatki skóry: gruczoły potowe (gruczoły ekrynowe i apokrynowe), gruczoły łojowe, paznokcie i włosy.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra
Ptoza- definicja
Ptoza (łac. ptosis) ? opadnięcie powieki, objaw porażenia mięśni powieki oka. Schorzenie to jest wadą rozwojową spotykaną najczęściej u dzieci, występującą często rodzinnie. Objawia się jedno lub obustronnym opadnięciem powiek i częściowym przysłonięciem gałki ocznej. Istnieje również rzadziej spotykana nabyta forma choroby. Ptoza jest także jednym z objawów zespołu Hornera i miastenii (łac. myasthenia gravis).
Wada ta może być całkowicie lub częściowo skorygowana chirurgicznie poprzez wzmocnienie mięśni, bądź przy pomocy specjalnych okularów z przesłoną na zdrowe oko, która zmusza chore oko do większej pracy i wzmocnienia mięśni.
Pseudoptoza (łac. pseudoptosis) ? schorzenie przypominające ptozę jednak o etiologii innej niż porażenie mięśnia unoszącego powiekę górną.
Pseudoptoza statyczna ?? spowodowana obniżeniem kostnego przyczepu więzadła bocznego powiek do dołu (np. przy złamaniu jarzmowo-oczodołowym) z następowym zwężeniem szpary powiekowej i pogłębieniem fałdu powiekowego
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ptoza