Często stosowane metody nawadniania ogrodów

raz projektowaniu, urządzaniu i pielęgnowaniu terenów zieleni, czyli architekturze krajobrazu, zwykle charakteryzujący się dużym nakładem środków produkcji, energii, budynków, kosztów, a co za tym idzie ? dużą wydajnością. Ogr

Często stosowane metody nawadniania ogrodów nawadnianie trawnika

Ogrodnictwo - co to tak naprawdę jest

Ogrodnictwo (hortologia) ? wyspecjalizowany dział nauk rolniczych, traktujący o hodowli i uprawie roślin sadowniczych, warzywnych i ozdobnych oraz projektowaniu, urządzaniu i pielęgnowaniu terenów zieleni, czyli architekturze krajobrazu, zwykle charakteryzujący się dużym nakładem środków produkcji, energii, budynków, kosztów, a co za tym idzie ? dużą wydajnością.

Ogrodnictwo jest jedną z dyscyplin naukowych w obrębie dziedziny naukowej ? nauki rolnicze. W Polsce jest pięć uczelni wyższych, na których są wydziały ogrodnicze oraz kilka innych (zarówno publicznych jak i niepublicznych) na których prowadzone są studia na kierunku ogrodnictwo. Wydziały ogrodnicze są na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i na Uniwersytecie Warmińsko?Mazurskim w Olsztynie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogrodnictwo


Podstawowe rośliny w ogrodzie

Drzewa i krzewy ozdobne to bezkompromisowo podstawa jakiegokolwiek ogrodu. W każdym fragmencie przydomowej zieleni znajdziemy choć jedno drzewko czy też krzew. Rodzajów takich roślin jest mnóstwo, niektóre są tak do siebie podobne, że tylko wprawne oko może dostrzec różnicę. Tuje, cyprysy i inne drzewka doskonale nadają się do każdego rodzaju ogrodu- nie ważne w jakim stylu. Można je przycinać w dowolny niemal kształt, na wzór ogrodów brytyjskich czy francuskich. To na prawdę uniwersalne rośliny i być może same w sobie nie wyglądają oszałamiająco, to dobrze wkomponowane w resztę zieleni na pewno dadzą dobry efekt. Puszczone 'luzem' czy przycinane- wszystko zależy tylko od fantazji właściciela ogrodu.


Co można powiedzieć o właścicielach ogrodów

Czy po wyglądzie ogrodu można w jakiś sposób określić jego właściciela? Myślę, że tak. Oczywistym jest, ze kiedy ogród jest w stylu na przykład francuskim to możemy domniemać, że w jakiś sposób lubi ten kraj, a być może i jego dom jest zaaranżowany w tym stylu. Jeżeli ktoś z krzewów czy drzewek wykonał sobie naturalny płot- tak zwany żywopłot, to na pewno ceni sobie prywatność i komfort. Taki żywopłot to dobra sprawa, ponieważ oprócz funkcji ozdoby i jakiegoś uzupełnienia ogrodu, pełni też funkcję ogrodzenia się od innych. Takie przykłady można by wymieniać jeszcze długo i dużo ich wypisać. Dbajcie więc o swój ogród i dopasowujcie go do Was i do własnych potrzeb.



© 2019 http://masakra.com.pl/