Istota zabiegów medycyny estetycznej

nie. Objawia się jedno lub obustronnym opadnięciem powiek i częściowym przysłonięciem gałki ocznej. Istnieje również rzadziej spotykana nabyta forma choroby. Ptoza jest także jednym z objawów zespołu Hornera i miastenii (łac. myas

Istota zabiegów medycyny estetycznej

O ptozie

Ptoza (łac. ptosis) ? opadnięcie powieki, objaw porażenia mięśni powieki oka. Schorzenie to jest wadą rozwojową spotykaną najczęściej u dzieci, występującą często rodzinnie. Objawia się jedno lub obustronnym opadnięciem powiek i częściowym przysłonięciem gałki ocznej. Istnieje również rzadziej spotykana nabyta forma choroby. Ptoza jest także jednym z objawów zespołu Hornera i miastenii (łac. myasthenia gravis).

Wada ta może być całkowicie lub częściowo skorygowana chirurgicznie poprzez wzmocnienie mięśni, bądź przy pomocy specjalnych okularów z przesłoną na zdrowe oko, która zmusza chore oko do większej pracy i wzmocnienia mięśni.

Pseudoptoza (łac. pseudoptosis) ? schorzenie przypominające ptozę jednak o etiologii innej niż porażenie mięśnia unoszącego powiekę górną.

Pseudoptoza statyczna ?? spowodowana obniżeniem kostnego przyczepu więzadła bocznego powiek do dołu (np. przy złamaniu jarzmowo-oczodołowym) z następowym zwężeniem szpary powiekowej i pogłębieniem fałdu powiekowego

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ptoza


Osoby posiadające leniwą powiekę

Diagnozowanie przyczyn leniwej powieki może być stosunkowo proste, a jednocześnie sprawiać lekarzom różne trudności. Wszystko zależy od tego, z jakiego powodu jakiś pacjent musi radzić sobie z leniwą powieką. Jednak poznanie przyczyn wystąpienia u kogoś leniwej powieki powinno gwarantować, że uda się skutecznie usprawnić działanie jego powieki. Wśród osób zmagających się z leniwą powieką wyróżnić można bowiem zarówno dzieci i osoby młode, jak i osoby starsze, które jednak chciałyby jeszcze móc swobodnie korzystać z możliwości intensywnego korzystania z ich narządu wzroku.

Wobec tego wszystkim zależy na tym, aby leczenie leniwej powieki w ich przypadku było jak najbardziej skuteczne. Od skuteczności takiego leczenia uzależniają bowiem poziom komfortu swojego codziennego życia.


Tarczka powieki górnej jest większa niż

Powieka (łac. palpebra) - występujący u kręgowców ruchomy, umięśniony fałd skórny okrywający i chroniący oko.

Do powieki górnej przyczepia się ścięgno mięśnia dźwigacza powieki górnej, który odpowiada za jej ruchy.

Warstwy podczas kierowania się od przodu ku tyłowi:

Strukturą utrzymującą prawidłowy szkielet powieki jest tarczka (łac. tarsus), czyli płytka o grubości około 1 mm zbudowana z tkanki łącznej włóknistej. W jej wnętrzu znajdują się gruczoły łojowe i gruczoły potowe, których wydzielina uchodzi na brzeg powieki. Tarczka powieki górnej jest większa niż dolnej.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Powieka



© 2019 http://masakra.com.pl/