Kilka słów o "solarach" - fakty, zastosowanie i koszty

nii Europejskiej czy innych źródeł, które powodują, że nawet mało zamożne osoby mogą zainwestować w instalacje odnawialnych źródeł energii. Takie instalacje są bardzo dobrym sposobem nie tylko na przestawienie się n

Kilka słów o Fronius Primo 4.0-1

Kolektory słoneczne a dofinansowanie

W ostatnich latach coraz częściej możemy natknąć się na projekty realizowane dzięki środkom finansowym pochodzącym na przykład z Unii Europejskiej czy innych źródeł, które powodują, że nawet mało zamożne osoby mogą zainwestować w instalacje odnawialnych źródeł energii. Takie instalacje są bardzo dobrym sposobem nie tylko na przestawienie się na ekologiczne źródło energii. Jest to także metoda odpowiednia w przypadku, gdy chcemy zredukować koszty ponoszone z tytułu opłat za prąd i wodę. Warto interesować się takimi projektami, ponieważ zwykle ilość zgłoszeń i terminy, w których trzeba ich dokonać, jest ściśle ograniczona. Dlatego też ważne jest w tym przypadku zadbanie o odpowiednią informację.


Odnawialne źródła energii ? trendy

W ostatnich kilkunastu latach społeczeństwa są coraz bardziej świadome, że istnieje coraz większa potrzeba korzystania z odnawialnych źródeł energii. Tradycyjne wykorzystywane zasoby do wytwarzania energii elektrycznej powoli się kończą, a wymyślone niegdyś technologie nie pasują do obecnych warunków gospodarczych. Nic więc dziwnego, że technologie zajmujące się wykorzystywaniem odnawialnych źródeł energii stają się coraz bardziej popularne. Do takich odnawialnych źródeł należą przede wszystkim wiatr i Słońce, które jest bardzo cennym źródłem energii słonecznej, którą można przetworzyć na prąd. W wielu krajach powstają specjalne fermy wiatrowe i fotowoltaiczne, dzięki którym całe ośrodki miejskie mogą czerpać energię.


Fakt z Wikipedii - ekologia człowieka

Ekologia człowieka (ang. Human Ecology) - dziedzina nauki, zajmująca się człowiekiem i jego otoczeniem.

Ekologia człowieka ma na celu badanie jednostki gatunku człowiek rozumny (Homo sapiens) jako podmiotu szeregu procesów na poziomie biologicznym (gatunkowym, środowiskowym) oraz sztucznym (wytworzonym przez samego człowieka: kultura, struktura społeczna, przekształcone elementy otoczenia) - przyroda + kultura + człowiek. Zdaniem badaczy nie można uzyskać pełnego obrazu człowieka rozumnego bez badania jego otoczenia. Ponieważ sprowadzanie ekologii człowieka jedynie do sfery biologicznej daje obraz niepełny, dziedzina ta nawiązuje do innych dyscyplin, takich jak: geologia, geografia, mikrobiologia, botanika, zoologia, genetyka, systematyka, antropologia, psychologia, etnologia, socjologia, ekonomia czy polityka.

W ramach ekologii człowieka wyróżnia się autekologię człowieka i synekologię człowieka.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ekologia_cz%C5%82owieka



© 2019 http://masakra.com.pl/