Na temat dentystów i leczeniu u nich zębów

grupach. Korona pokryta jest szkliwem, które jest najtwardszą tkanką w organizmie (5 w skali Mohsa). Początkowo zaraz po wyrznięciu dodatkową osłonkę stanowi oszkliwie, które jednak szybko się ściera. Równik zęba (equator d

Na temat dentystów i leczeniu u nich zębów gabinet dentystyczny żory

Korona zębowa. Cytat z Wikipedii

Korona stanowi tę część zęba, która najbardziej odróżnia zęby jednej grupy od innych, gdyż ma bardzo zróżnicowaną powierzchnię w poszczególnych grupach.

Korona pokryta jest szkliwem, które jest najtwardszą tkanką w organizmie (5 w skali Mohsa). Początkowo zaraz po wyrznięciu dodatkową osłonkę stanowi oszkliwie, które jednak szybko się ściera.

Równik zęba (equator dentis) jest to największy obwód korony zęba. Przebiega zwykle na różnej wysokości z każdej strony zęba. Rozdrobniony pokarm ześlizguje się z niego nie wnikając do kieszonki dziąsłowej i nie drażniąc brodawki zęba.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka


Ładny uśmiech bez koronki

Wygląd zębów można bardzo łatwo poprawić, aby uśmiech był ładny i estetyczny, a co najważniejsze biały. Oczywiście poza założeniem koronek, które również zapewniają ładny uśmiech, jednak mają sporo wad i kosztują bez porównania więcej niż inne, prostsze rozwiązanie.

Tym rozwiązaniem są licówki kompozytowe, czyli nic innego jak cienka warstwa materiału kompozytowego położona na przedniej części zębów, które widać, gdy się uśmiechamy. Kolor materiału jest dobierany o kilka odcieni jaśniejszy niż zęby pacjenta, przez co efekt wybielenia jest natychmiastowy. Co do cen to taki zabieg oscyluje koło 300zł za ząb, dla porównania jedna koronka to koszt od 1000zł, więc oszczędność jest bardzo duża.


Hasło w Wiki: Chirurgia szczękowo-twarzowa

Chirurgia szczękowo-twarzowa ? dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym schorzeń jamy ustnej, części twarzowej głowy ? aż po dół przedni czaszki włącznie ? oraz szyi. Ze względu na zasięg, coraz częściej specjalność ta określana jest jako chirurgia czaszkowo-szczękowo-twarzowa. Jest podspecjalnością stomatologii oraz chirurgii. Wyłoniła się na przełomie XIX i XX w. z chirurgii ogólnej. Obejmuje chirurgię stomatologiczną, onkologię, traumatologię i chirurgię plastyczną części twarzowej czaszki. W większości krajów Unii Europejskiej do uzyskania tej specjalności wymaga się dyplomu lekarza i lekarza dentysty. W Polsce jest to jedna z trzech specjalności (obok epidemiologii i zdrowia publicznego), w których kształcić się mogą zarówno lekarze jak i lekarze dentyści. Dla lekarzy posiadających oba dyplomy istnieje odrębny, skrócony program specjalizacji.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chirurgia_szczękowo-twarzowa



© 2019 http://masakra.com.pl/