Pompy ciepła i rekuperacja, czy się opłaca

k.Nie tylko standardowe ogrzewanieOd kilku lat wielką popularnością wśród osób rozpoczynających budowę domu cieszą się wszelkie instalacje ogrzewnicze pozwalające nie tylko na zaoszczędzenie pieniędzy przeznaczanych n

Pompy ciepła i rekuperacja, czy się opłaca pompy ciepła gdańsk
Jest wiele typów pomp ciepła, jedne bardziej, drugie mniej opłacalne. Ich montaż jednak wymaga niemałego doświadczenia, z tego powodu warto zlecić to firmie, która montuje .

Nie tylko standardowe ogrzewanie

Od kilku lat wielką popularnością wśród osób rozpoczynających budowę domu cieszą się wszelkie instalacje ogrzewnicze pozwalające nie tylko na zaoszczędzenie pieniędzy przeznaczanych na ogrzewanie własnego domu, ale również korzystnych z punktu widzenia ochrony środowiska. Pompy ciepła czy instalacje rekuperacji stają się również coraz bardziej popularne w obiektach budowlanych innych, niż domy jednorodzinne.

Często korzystają z nich również ludzie planujący modernizację instalacji ogrzewniczej w domu czy budynku innego rodzaju. Nic więc dziwnego, że tego rodzaju usługi stają się z roku na rok coraz tańsze i powszechniejsze a firm zajmujących się montażem tego typu instalacji ciągle przybywa.


Dobór pompy ciepła

Pompa ciepła uzyskuje największe skuteczności energetyczne w połączeniu z ogrzewaniem niskotemperaturowym (ogrzewanie podłogowe). Nowo budowany obiekt powinien posiadać świadectwo energetyczne, z którego można skorzystać przy doborze mocy pompy ciepła.

Moc pompy ciepła dobiera się w oparciu o projektowe obciążenie cieplne budynku. Zapotrzebowanie na ciepło dla domu zależy od wielu czynników jak powierzchnia budynku, budowa ścian, ilość i rozmieszczenie otworów okiennych i drzwiowych i wiele innych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pompa_ciepła


Cytat w Wikipedii: O wydajności pomp ciepła

Nazwa "pompa ciepła" jest użyta przez analogię do nazwy powszechnie znanej "pompy hydraulicznej" pompującej ciecz (najczęściej wodę) z niżej położonego zbiornika do zbiornika położonego wyżej. Zarówno "pompa hydrauliczna" jak i "pompa ciepła" potrzebują energii dostarczonej z zewnątrz. Kiedy ciepło płynie w naturalnym kierunku (od wyższej temperatury do niższej), przepływ tego ciepła może być wykorzystany do napędu silnika cieplnego podobnie jak przepływ wody płynącej grawitacyjnie z góry na dół napędza silnik hydrauliczny (turbinę wodną). Aby "zmusić" ciepło do płynięcia w odwrotnym kierunku (od temperatury niższej do wyższej) należy z zewnątrz dostarczyć energii do napędu, podobnie jak przy pompowaniu wody z dolnego zbiornika do górnego. Przy odpowiedniej konstrukcji "pompa ciepła" i "silnik cieplny" mogą być jednym urządzeniem, podobnie jak jednym urządzeniem mogą być pompa hydrauliczna i silnik hydrauliczny w elektrowni szczytowo-pompowej.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pompa_ciepła



© 2019 http://masakra.com.pl/