Praca z automatami spawalniczymi

azem. Należy zwrócić uwagę na szereg czynników, zanim w ogóle przystąpimy do roboty - inaczej zostaniemy z garścią zepsutego materiału. Po pierwsze, miejsce. Musimy mieć wystarczająco dużo miejsca by lawirować spa

Praca z automatami spawalniczymi

Spawanie wykładzin - wskazówki

Gdy już zdecydujemy się na taką technologię wykańczania podłóg - tzn. wykładziny łączone na spaw, warto zrobić to poprawnie za pierwszym razem. Należy zwrócić uwagę na szereg czynników, zanim w ogóle przystąpimy do roboty - inaczej zostaniemy z garścią zepsutego materiału.

Po pierwsze, miejsce. Musimy mieć wystarczająco dużo miejsca by lawirować spawarką, a ponadto musi ono być wolne od zabrudzeń które mogą wpłynąć na jakość spawu.Należy również pamiętać by usunąć z drogi inne narzędzia, które mogą przeszkodzić w pracy. Gdy puścimy maszynę w ruch, nie chcemy by "dyszała" bezczynnie, albo co gorsza, przegrzała jeden punkt materiału, bo musieliśmy coś usunąć z drogi.

W tym wszystkim, warto pamiętać o ważnym elemencie, nie związanym z technicznym aspektem spawania. Chodzi o współprace - ciężko to wykonać samemu, więc zamiast męczyć się w pojedynkę, warto poprosić przyjaciela o parę godzin jego czasu.


Encyklopedycznie o dyszy

Myśląc o spawaniu, rzadko przychodzą nam do głowy dysze, jednakże są często wykorzystywane, szczególnie przy spawaniu miększych materiałów - oto ich definicja:

Dysza - urządzenie do kontroli kierunku lub charakterystyki wypływu płynu (gazu lub cieczy). Dysza jest najczęściej rurą o zmiennym przekroju, niekoniecznie okrągłym. Przykładem kontroli kierunku jest ciąg wektorowany w samolotach. Charakterystyka wypływu składa się zaś z takich parametrów jak prędkość, koncentracja lub kształt. Często celem stosowania dysz jest uzyskanie maksymalnej prędkości wypływu aby uzyskać maksymalny odrzut (np. w silnikach odrzutowych) lub maksymalny zasięg strumienia (np. w wężach strażackich, czy armatkach wodnych). Czasem chodzi o uzyskanie maksymalnej koncentracji strumienia np. w urządzeniach typu waterjet, lub wręcz przeciwnie - maksymalnego rozproszenia np. w rozpylaczach lakierów w zakładach fryzjerskich, czy lakierniach samochodowych. Kontrola kształtu pozwala zaś uzyskać m.in. kurtyny wodne jak i powietrzne.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dysza


Spawanie - regulacja strumienia

Gdy już zdecydujemy się na spawanie ze sobą linoleum bądź innego typu sztucznej wykładziny, warto zastanowić się nad doborem odpowiedniej końcówki do tego zadania. Spawanie samo w sobie nie jest najprostszą czynnością, więc dobrze ułatwić sobie życie odpowiednim doborem sprzętu pomocniczego.

W grę wchodzą przeróżnie zakończone dysze, każda ma jedno bądź dwa zastosowania. Przede wszystkim, należy zwrócić uwagę na to co łączymy. Często wybór dyszy będzie zależał od technologii wykonania łączonej wykładziny.

Ponadto, należy zwrócić oczywiście uwagi na wymiary dyszy, aby na pewno pasowała do naszej spawarki, ale również by jej wylot odpowiadał szerokości łączenia które chcemy uzyskać.



© 2019 http://masakra.com.pl/