Sztukateria na elewację

domach warto pamiętać o tym, by panowała harmonia zgodna z tym, co my sami nosimy w sobie. Klasyczne piękno chyba najczęściej odpowiada naszym gustom, toteż sztukateria elewacyjna staje się coraz bardziej powszechna i zdobi nasze

Sztukateria na elewację

Harmonijny dom oraz

Idąc za modą szybko można zbłądzić, bowiem w życiu od trendów bardziej liczy się swój osobisty styl i indywidualne preferencje. Z tej racji także i w naszych domach warto pamiętać o tym, by panowała harmonia zgodna z tym, co my sami nosimy w sobie. Klasyczne piękno chyba najczęściej odpowiada naszym gustom, toteż elewacyjna staje się coraz bardziej powszechna i zdobi nasze elewacje sprawiając, iż są one po prostu mniej nudne. Warto jest także zauważyć, że również i w naszych wnętrzach można zamontować sztukaterię. Nadaje ona piękna i wdzięku każdemu pomieszczeniu, a szczególnie dobrze sprawdza się w pokojach, gdzie przyjmowani są goście. Design to przede wszystkim dobry smak, a więc jeśli i my chcemy, aby był on obecny w naszym życiu, zdecydujmy się na sztukaterie już dziś.


Jeżeli w detalu architektonicznym otwory są

Ażur stosowany jest zarówno w rzemiośle artystycznym (kraty, ozdobne siatki) jak i tkaninach artystycznych.

W architekturze ażur jest zespołem dekoracyjnym w postaci elementów ozdobnych np. balustrad, przezroczy, maswerków. Występował we wszystkich epokach architektonicznych. Jest typowy dla sztuki mauretańskiej, hinduskiej, gotyckiej i późnoruskiej. Jeżeli w detalu architektonicznym otwory są zamknięte w tle, wówczas nosi on nazwę ażuru ślepego.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ażur


Określany też jako kliniec szczytowy kliniec

Zwornik, klucz ? szczytowy kliniec łuku lub niektórych typów sklepienia, zazwyczaj bogato profilowany i zdobiony dekorem rzeźbiarskim, wykonany z kamienia lub ceramiki, charakterystyczny dla gotyckich sklepień krzyżowo-żebrowych.

Usytuowany jest w najwyższym punkcie sklepienia lub łęku. Określany też jako kliniec szczytowy, kliniec kluczowy. Zazwyczaj o nieco większych wymiarach niż pozostałe ciosy kamienne lub cegły. Przenosił siły ściskające. Określenie klucz częściej stosuje się w odniesieniu do łęku, archiwolty, natomiast zwornik w odniesieniu do sklepienia.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zwornik_(architektura)



© 2019 http://masakra.com.pl/